Perfekcyjne wykończenie łazienki - mozaika
Perfekcyjne wykończenie łazienki - mozaika

Piękne, kolorowe mozaiki są idealne do tworzenia unikalnych i stylowych aranżacji. Mozaika nie tylko zachwyca wyglądem, ale także daje większe możliwości niż płytki ceramiczne. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonale nadaje się do pokrywania wypukłych powierzchni (zaokrąglone lub faliste ściany, a także owalne wanny do zabudowy oraz wolnostojące). Ogromna różnorodność kolorów, kształtów, faktur i wielkości dostępnych na rynku sprawiają, że mozaika może być wykorzystana zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i w nowoczesnych wnętrzach.

Tworzenie mozaikowych powierzchni z tradycyjnych, pojedynczych elementów było bardzo czasochłonne, lecz obecnie układanie stało się dużo łatwiejsze. Na rynku pojawiły się mozaiki o większych rozmiarach oraz elastyczne płytki składające się z połączonych ze sobą kostek. Mozaiki wykonywane są z różnych materiałów takich jak szkło, ceramika i porcelana. Pozwalają w twórczy i oryginalny sposób ożywić łazienkę. Projektanci wykorzystują mozaikę do wykańczania ścian, podłóg, a nawet wanien, blatów oraz ram luster. Mozaika pełni funkcję bogatego, kreatywnego elementu dekoracyjnego nadającego aranżacji niepowtarzalnego charakteru.

zobacz: Wanna wolnostojąca Segea SGA-433

Decydując się na mozaikę w łazience pamiętajmy o wykonaniu projektu. Przy tym materiale bardzo ważne jest dokładne przemyślenie rozlokowania płytek. Nawet prosta mozaika powinna być szczegółowo zaplanowana. Najczęściej układa się mozaiki z płytek w czterech pasujących do siebie kolorach. Zastanów się nie tylko nad barwą, ale także nad odcieniem, intensywnością i temperaturą kolorów (ciepłe lub zimne barwy). Układanie mozaiki jest dość trudne i czasochłonne. Skorzystaj ze sprawdzonego, doświadczonego fachowca. Jedynie perfekcyjnie ułożona mozaika będzie spełniała swoje funkcje i wyglądała efektownie w łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl