Prysznic dla starszych osób
Prysznic dla starszych osób

Urządzając łazienkę dla starszych osób musimy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Jednym z podstawowych problemów będzie zapewnienie bezpiecznego miejsca do kąpieli. Spośród dwóch możliwości (wanna czy prysznic) o wiele lepszym rozwiązaniem będzie montaż prysznica. Podstawową zaletą będzie tu dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze wchodzenie. Co prawda na rynku istnieją wanny posiadające specjalne "drzwiczki" umożliwiające prostsze korzystanie z wanny, lecz jest to dość zawodne i drogie rozwiązanie, które niestety nie do końca rozwiązuje problem. Natomiast montaż prysznica to nie tylko wygoda wchodzenia i wychodzenia, ale także duże możliwości montażu dodatkowych elementów ułatwiających kąpiel.

Prysznic dla starszych osób

 1. Łatwe wchodzenie i wychodzenie.
  Montaż prysznica bezpośrednio na podłodze lub z niskim brodzikiem rozwiąże problem konieczności wysokiego unoszenia nogi oraz zminimalizuje ryzyko stracenia równowagi.

 2. Komfort i bezpieczeństwo.
  Wstawienie w prysznicu specjalnego krzesełka znacznie ułatwi kąpiel starszym osobom jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. 3. Wygoda.
  Montaż półek lub koszy sprawi, że kosmetyki będą podczas kąpieli w zasięgu ręki.

 4. Maty antypoślizgowe.
  Rozłożenie na podłodze lub w brodziku maty antypoślizgowej znacznie poprawi bezpieczeństwo. Stosując maty antypoślizgowe pamiętajmy także o przestrzeni przed prysznicem – tam również jest mokra i śliska podłoga!

 5. Poręcze.
  Jeśli jest taka potrzeba to zamontujmy w środku oraz przed prysznicem poręcze ułatwiające wchodzenie i wychodzenie oraz bezpieczną kąpiel.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl