Przestrzeń wokół wanny - komfort i relaks
Przestrzeń wokół wanny - komfort i relaks

Idealna łazienka powinna być nie tylko piękna, ale także funkcjonalna. Komfort użytkowania zapewnią nam odpowiednio dobrane i rozlokowane sprzęty. Natomiast wprowadzenie do łazienki dodatków sprawi, że pomieszczenie stanie się spersonalizowane i przytulne. Dla wielu osób relaks w łazience jest równoznaczny z odprężającą, długą kąpielą w wannie. Zwiększenie komfortu korzystania z wanny wymaga zadbania o przestrzeń wokół wanny.

 

 

Co zrobić żeby kąpiel w wannie była jeszcze bardziej komfortowa i relaksująca?

 1. Odpowiednia ilość miejsca wokół wanny.
  Już na etapie urządzania wnętrza pamiętajmy o odpowiednim rozplanowaniu elementów wyposażenia łazienki. Przed wanną należy zostawić wolną przestrzeń o wymiarach: 100-120 (wzdłuż wanny) na 70-100 cm (odległość od wanny).

 

 1. Uporządkuj przestrzeń.
  Znacznie łatwiej odpoczywa nam się w miejscu, które nie jest zagracone. Nie ustawiaj w widocznym miejscu dużej liczby kosmetyków, posprzątaj rozrzucone ubrania, sprzątnij środki do czyszczenia łazienki.

 1. Wstaw lub powieś szafki.
  Nawet niewielka szafka ułatwi ci utrzymanie porządku w łazience. Staraj się wykorzystać posiadaną przestrzeń (np. wnękę lub miejsce pod umywalką), ale zachowaj umiar – zbyt duża liczba szafek przytłoczy pomieszczenie!

 1. Miejsce w którym możesz położyć ubranie lub ręcznik.
  Niezależnie od ilości wolnego miejsca warto zadbać o miejsce, które ułatwi nam wycieranie i ubieranie. W większych łazienkach może to być krzesło, a nawet fotel, w mniejszych wystarczy wieszak zamontowany w pobliżu wanny. Ręcznik, który możesz sięgnąć wychodząc od razu z wanny w znaczny sposób podniesie komfort kąpieli.

 1. Miejsce na książkę, kosmetyki lub lampkę wina.
  Dobrym pomysłem jest zapewnienie dodatkowego miejsca, które będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Ławka stojąca przy wannie, półka stawiana na wannę, wnęka łazienkowa, a nawet szeroki rant wanny- wszystkie te miejsca ułatwią przemianę zwykłej łazienki w relaksujące domowe spa.

 

 1. Udekoruj przestrzeń!
  Kąpiel ma sprawiać ci przyjemność, dlatego oprócz przedmiotów potrzebnych do kąpieli wstaw do łazienki rzeczy które lubisz i te które ci się podobają. Mogą to być kwiaty, figurki, zdjęcia, obrazy, ozdobne naczynia, świeczniki, lampiony lub inne spersonalizowane ozdoby.

 1. Odpowiedni nastrój – oświetlenie.
  Jednym z łatwiejszych i tańszych sposobów na wprowadzenie do łazienki odpowiedniej atmosfery jest ustawienie w pomieszczeniu świec. Dają piękne, nastrojowe światło i można je szybko ustawić!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl