Wanny akrylowe – czyszczenie i konserwacja
Wanny akrylowe – czyszczenie i konserwacja

Wanny akrylowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Aby wanna była niezmiennie piękna przez długie lata należy pamiętać o kilku prostych zasadach, które należy stosować podczas użytkowania oraz sprzątania.

 

 

Czyszczenie wanny:

  1. Wanny akrylowe powinno się przetrzeć po kąpieli szmatką nasączoną mydłem w płynie lub płynem do mycia naczyń, a następnie spłukać. Dobrym sposobem jest także użycie chusteczek nawilżanych przeznaczonych do mycia łazienek.
  2. W przypadku gdy mamy twardą wodę, aby zapobiec osadzaniu się kamienia warto po kąpieli przetrzeć wannę suchą ściereczką.
  3. Do mycia wanien akrylowych nie wolno używać środków ściernych, proszków do szorowania oraz mleczek do czyszczenia. Środki te zawierają granulaty oraz kredę, które rysują powierzchnie oraz matowią ją. Z tego samego względu do czyszczenia wanien akrylowych nie należy używać ostrych, twardych gąbek.
  4.  Środki do czyszczenia wanny akrylowej nie powinny też zawierać amoniaku, acetonu oraz alkoholu.
  5. Do czyszczenia wanny trzeba używać miękkich ściereczek (np. bawełnianych lub frotte).
  6. Do czyszczenia wanny można użyć specjalistycznych środków do mycia akrylu (produkty te pozwalają na szybkie usunięcie osadów z mydła i kamienia). W takim wypadku polewamy wannę produktem, a następnie po paru minutach spłukujemy.
  7. Dobrym, równie skutecznym sposobem jest czyszczenie wanny ciepłą wodą wymieszaną z octem lub sokiem z cytryny.
  8. Akryl nie jest odporny na ekstremalnie wysokie temperatury, dlatego w pobliżu wanny należy uważać z lokówką lub prostownicą oraz nie palić papierosów.
  9. Akryl może zostać zarysowany ostrymi i twardymi przedmiotami. Nie odkładajmy na brzeg wanny żyletek, nożyczek lub metalowych spinek do włosów. Myjąc zwierzęta domowe warto zabezpieczyć powierzchnię gumową matą.

Odnowienie wanny

Ogromną zaletą wanien akrylowych jest możliwość odnowienia powierzchni. Zarysowania, zmatowienia oraz nieduże pęknięcia, powstające w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji można usunąć za pomocą papieru ściernego i pasty polerskiej lub zestawu naprawczego składającego się z płynnego akrylu i utwardzacza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl